nabízí, prodej, stavební pozemky se zámkem zdarma

Černá Voda | 11627 m²

ID 00198-1
Kontakt
9 997 000 Kč

Jedinečná šance stát se zámeckým pánem nebo paní. Máte mimořádnou příležitost koupit pozdně renesanční zámek ze 17. století s velkými stavebními pozemky nedaleko Jeseníků v obci Černá Voda. Zastavěná plocha budov je asi 1 100 m2, celková rozloha pozemků 11 627 m2, z toho 9 286 m2 stavebních. Široké možnosti využití - sídlo firmy, lehká výroba, ubytovací zařízení, domov důchodců nebo rezidenční projekt.

Zamiluje se do něj srdcař, který má fantazii, velké plány, dost peněz na rekonstrukci a novou výstavbu a také trpělivost pro jednání s úřady a památkáři.

Celková plocha pozemků je 11 627 m2, z toho je stavebních 9 286 m2 (koeficient zastavitelnosti 0,3). Zastavěná plocha budov je asi 1 100 m2, užitná plocha je asi 1 700 m2 a k tomu nevyužitá půda asi 500 m2.
Hlavním využitím jsou podle územního plánu (plochy smíšené obytné – venkovské) stavby pro bydlení, ale možnosti využití staveb i pozemků jsou velmi široké – sídlo firmy, ubytovací zařízení, domov důchodců, lehká výroba či rezidenční projekt.

Zámek je nemovitá kulturní památka spadající pod Národní památkový ústav v Olomouci. Má zánovní střechu, jinak je ve stavu před rekonstrukcí, na kterou je možné částečně čerpat dotace. Na pozemku se nachází velká trafostanice s rozvody elektřiny pod zemí. V hlavní budově je mnoho jističů, byla zde dříve elektrotechnická firma. Voda je z vlastní studny, je možné se připojit i na obecní řad pitné vody. Odpad vede do jímky, která byla napojena na čističku, tu je nutno obnovit. Podél zámku vede dálkový optický kabel.

Jeseníky jsou známy svým klidem a odlehlostí. Jsou ale na vzestupu a mají své kouzlo po celý rok. Nedaleko obce Černá Voda jsou sjezdovky, koupací lom Rampa nebo Rychlebské stezky oblíbené cyklisty.

Černou Vodu spojuje široká síť značených turistických stezek a cyklotras s kulturními a přírodními atrakcemi. Oblibu si získává pěší turistika a cykloturistika v celém Euroregionu Praděd. V obci Černá Voda žije přes 500 obyvatel, patří do Olomouckého kraje. Nachází se zde škola a školka, v nedalekém Jeseníku jsou lázně, potřebné úřady, lékaři, sportoviště, kulturní zařízení, a dokonce i letiště.

Vážným zájemcům pošlu detailní prezentaci a zajistím prohlídku zámku a přilehlých pozemků.

KategoriePozemky pro bydlení
LokalitaČerná Voda
OkresJeseník
Plocha pozemku11.627 m²
StavbaOstatní
Poloha objektuSamostatný
ZástavbaVenkovská
Datum nastěhování1. duben 2023
Zahájení prodeje28. únor 2023

Lokalita

Černá Voda
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře