Aktuality

Nabídka na realitním trhu opět roste. I díky drahým hypotékám a energiím

Nabídka na realitním trhu opět roste. I díky drahým hypotékám a energiím

Stoupající úrokové sazby hypoték a již dlouhodobě vysoké ceny energií začínají ovlivňovat realitní trh. Nabídka bytů, domů i pozemků je i díky nim nejvyšší za posledních osm let. Rostoucí náklady na bydlení nutí k prodeji, ceny však naopak stagnují. více »

8 základních rad, jak si vybrat správnou nemovitost

8 základních rad, jak si vybrat správnou nemovitost

Chcete si pořídit vlastní nemovitost, ale nevíte, na co si dát pozor? Kolik prohlídek je potřeba a zda je daná lokalita v kurzu? V našem článku najdete vše, co by vás mohlo zajímat. Máme jednoduchý návod, který vám pomůže získat vysněný domov. více »

Meziroční srovnání cen bytů

Meziroční srovnání cen bytů

Výnosy z investice do nemovitostí v posledních letech stabilně rostly a patřily mezi nejvyšší i v rámci Evropské unie. Jak s cenami zahýbala epidemie Covid-19? Podívali jsme se na tržní data od společností Cemap.cz a Dataztrhu.cz. více »

Mladí nemají na vlastní bydlení

Mladí nemají na vlastní bydlení

Ceny nemovitostí za poslední roky ve velkých městech vzrostly řádově o několik procent a jsou nedostupné zejména pro mladé ve věku 18 až 35 let. Ti to dávají za vinu investičním nákupům bytů, které ceny bydlení neúprosně šponují. Bydlení ve vlastním nebo nájmu, tj. osamostatnění od rodičů, je proto pro mnoho z nich zcela nereálná představa. více »

Chcete bydlet ve svém? K hypotéce máte u nás kousek

Chcete bydlet ve svém? K hypotéce máte u nás kousek

Trh s nemovitostmi je specifická oblast, kde svou roli hraje řada proměnných. Při odhadu jeho vývoje vaříme mnohdy takříkajíc z vody. Není těžké se splést a také se mnozí již spletli. Například loni. Ekonomové povětšinou předpovídali mj. pokles cen nemovitostí vlivem dopadu pandemie Covid-19. K tomu však nedošlo a my jsme tak byli svědky dalšího nárůstu cen v tomto segmentu, v uplynulém roce dokonce o necelých deset procent. Na co se můžeme letos připravit? Faktem je, že úrokové sazby hypoték jsou stále nízké, proto není dobré nákup nemovitosti odkládat. Je to i váš případ? Chcete mít své bydlení? Potřebujete hypotéku? Podívejte se, co vás čeká! více »

Realitní zákon hraje pro nás

Realitní zákon hraje pro nás

Na jaře roku 2020 vstoupil v platnost nový realitní zákon. Přinesl s sebou změny, které jsou pro fungování celého realitního trhu klíčové. Tyto a další změny realitní trh povýšily na novou, regulovanou úroveň. Původní džungle dostala jasná pravidla. Vzniklé prostředí nás v OK HOLDINGU začalo více než zajímat, protože spojení realit a financí nebylo podle nás nikdy aktuálnější, než je tomu dnes. A proto přicházíme s novou divizí, OK REAL ESTATE. Věříme, že posílí důvěryhodnost realitních makléřů u veřejnosti. Už se těšíme, že u nás najdou klienti řešení svého bydlení na jedné adrese. Rychleji a snáz, než kdekoliv jinde. více »

Brno
Brno
Brno
Mánesova 3014/16
612 00
Brno