Prodej borůvkového sadu v Ohrazenicích u Brd

Ohrazenice | 10000 m²

ID 00336-1
Kontakt
6 999 000 Kč

Láká vás ekologické a ziskové podnikání v podobě pěstování kanadských borůvek? V malebných Ohrazenicích u Brd na vás čeká prosperující borůvkový sad, kde najdete všechny předpoklady pro zdárný růst těchto zdravých plodů - kyselou půdu, dostatek slunce a vody. Borůvky nejsou chemicky upravované a v příštích letech dosáhnou keře maximální plodnosti. Kromě pozemku (cca 1 hektar), 1 886 keřů a vybavení dostanete i web, kontakty a potřebné know-how.

Znáte všechny zdravotní benefity borůvek? Borůvky obsahují vitamíny, minerální látky a barviva, které mají mimořádně příznivý účinek na lidský organismus. Zvyšují obranyschopnost, podporují růst u dětí, působí proti průjmům, slouží jako podpůrný prostředek při léčbě dny, cukrovky a revmatismu. Odstraňují únavu očí a zlepšují ostrost zraku. Údajně mají dokonce i protirakovinné účinky. Navíc v našich končinách kanadské borůvky obvykle netrpí žádnými chorobami nebo škůdci. Keře jsou i odolné proti mrazu.

To vše můžete získat nejen pro sebe (majitel začal pěstovat borůvky původně pro zlepšení svého zdravotního stavu, což se mu povedlo), ale pomoci i tisícům lidí, kteří si od vás borůvky koupí. Pěstování borůvek není příliš náročné a hlavně tu základní práci již odvedli současní majitelé.

Pozemek koupili v roce 2017. Dlouho ho hledali, protože půda musí mít vhodnou kyselost. Sazenice koupili od farmáře a pěstitele borůvek pan Hustého z Provodova u Zlína, sami je zasadili v roce 2018. Životnost keříku je 35 let, nejvíce plodí v 6.-8. roce, tzn. již v nadcházejících letech. Celkem jich je 1 886 a borůvky jsou pěti druhů – Duke, Blueray, Bliecorp, Chandler, Eliot. To má výhodu v tom, že každý druh dozrává jindy a sklizeň tak může probíhat od července do konce září. Tomu předchází sekání trávy, hnojení a brzy na jaře ostříhání keříků. Rašelinu dovezli z Lotyška, kde je ta nejkvalitnější. Je dokoupena a průběžně se doplňuje. Borůvky jsou zavlažovány a hnojeny automaticky kapénkovou závlahou z vybudovaného a schváleného rybníčku. Samotné borůvky se nestříkají žádným chemickým postřikem. Sklizeň probíhá ručně za pomoci místních brigádníků, možný je i samosběr. V sadu jsou umístěné elektronické plašiče proti ptákům.

Hmotnost sklizených borůvek stále roste, brzy budou na svém plodícím maximu. Letos majitelé sklidili přes 4 tuny, jedna sazenice je schopna vyplodit asi 5 kg borůvek. Z nynější plodnosti cca 3 kg/keř to bude kolem 5 kg/keř již v příštích letech. Pokud je prodáte za cca 230 Kč/kg, tak můžete mít tržby kolem 2 000 000 Kč za rok. Náklady jsou rozumné – pár desítek tisíc za elektřinu, hnojivo, naftu, servis závlahy a pak cca 35 Kč/kg pro brigádníky. Vstupní investice byla asi 4 000 000 Kč – pozemky, sazenice, rašelina, rozvod elektřiny, oplocení, lodní kontejner, kapénková závlaha s čerpadlem, vybudování rybníčku, traktůrek, mobilheim atd. Majitelé nikdy nečerpali žádné dotační tituly. Detailní ekonomiku rád zašlu, návratnost investice jsou asi 3 roky.

Prodej je zajištěn přes několik prodejních kanálů – sobotní prodej v Praze na Náplavce (z 80% to jsou stálí zákazníci), internetové farmářské trhy SCUK (sklad Řitka), místním a sousedům přes plot a prodejna Bio obchod Dobroty od Kačky Rudná, kde majitelé bydlí.

Předmětem prodeje je oplocený pozemek, borůvkové keře, traktor, lodní kontejner, UNIbuňka, mobilheim nebo obalový materiál. Také budou předány webové stránky, kontakty a know-how.

Tak kdo je připraven spojit příjemné s užitečným, navíc v krásné přírodě?

KategorieZemědělské objekty
LokalitaOhrazenice
OkresPříbram
Plocha užitná10.000 m²
Plocha pozemku10.000 m²
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuOkraj obce
ZástavbaVenkovská
Zahájení prodeje14. listopad 2023
Rok výstavby2018
En. náročnost b.G (PENB nedodán)

Lokalita

Ohrazenice
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře